Teslimat ve İade

Teslimat – İade – Garanti ve değişim politikası

 1. Taraflar

İşbu “Ön Bilgilendirme Formu” ALICI’yı satın alacağı mal veya hizmetler hakkında bilgilendirmek üzere hazırlanmıştır. Mesafeli satış sözleşmesinin ALICI tarafından kabul edilmesi, ALICI’nın “Ön Bilgilendirme Formu” içinde yer alan bilgileri okuyup, anladığı ve kabul ettiği anlamına gelmektedir.

ALICI bu sözleşmeyi imzalayarak söz konusu mal veya hizmetler için sözleşmede yer alan TOPLAM TUTAR (KDV DAHİL) bedelini ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

1.1 Satıcı Bilgileri

Ticari Ünvan: BOTANİK BAMBU MOBİLYA İÇ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.
Adres: SEPETLİPINAR MAH. OSMAN ŞENOL CAD. NO:8 BAŞİSKELE / KOCAELİ
Web Sitesi Adresi: https://www.dizaynbambu.com
E-Posta Adresi: [email protected]
Telefon Numarası: (532) 347 82 87
Faks Numarası:
   

1.2 Alıcı Bilgileri

Ticari Ünvan / Ad Soyad: Müşteri Adı
Teslimat Adresi: Müşteri Adresi
E-Posta Adresi: Müşteri Eposta Adresi
Telefon Numarası: Müşteri Telefonu
Faks Numarası: Müşteri Faksı

1.3 Sözleşme Konusu Mal veya Hizmet Özellikleri

 

Ürün Bilgileri Adet KDV Dahil Birim Tutar İndirim Tutarı Toplam Tutar
Örnek Ürün 1 10.00 TL 0.00 TL 10.00 TL
      Ara Toplam 10.00 TL
      Gönderim Ücreti 6.00 TL
      İndirim Tutarı 0.00 TL
      Toplam Tutar (KDV DAHİL) 16.00 TL
      Ödeme Şekli Kredi Kartı/Havale/PTT/
      Gönderim Şekli Satıcı Öder

 

Bu formun hazırlandığı anda niteliği itibari ile hesaplanamayan ek nakliye giderleri söz konusu olabilir.

Cayma Hakkı İletişim Bilgileri

İşbu sözleşme konusu olan malların iadesi için cayma hakkının süresinde kullanılması durumunda alıcı aşağıdaki adımları uygulamalıdır, SATICI aşağıdaki adımlara ek olarak ALICI’nın CAYMA HAKKI konusunda bilgilendirilmesini isteyebilir.

1) SATICI’yı sözleşmenin 1.1 maddesinde yer alan eposta yoluyla cayma hakkını kullanacağı konusunda bilgilendirmeli.

2) İlgili malı orjinal kutusu veya ambalajı ve faturası ile birlikte SATICI’nın gösterdiği nakliye firması ile göndermelidir. Cayma Hakkı nedeniyle ortaya çıkacak nakliye ücreti ALICIYA aittir. CAYMA HAKKI kullanılan malların ücretleri ALICI’ya, alım sırasında kullandığı ÖDEME ŞEKLİ ile iade edilir.

 1. Konu

İşbu mesafeli satış sözleşmesi SATICI ve ALICI arasında aşağıda özellikleri ve satış fiyatı belirtilen ürün ya da ürünlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun ve 27 Kasım 2014 tarihli ve 29188 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Mesafeli Satış Sözleşmelerine Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasını amaçlamaktadır.

 1. Sözleşme Maddeleri

3.1 Cayma Hakkı

Tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir.

Teslim alınan ürünlerde cayma hakkı kullanılır ise nakliye ücreti ALICI tarafından karşılanır.

3.1.1 Cayma Süresinin Hesaplanması

Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak tüketici, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir.

Tek sipariş konusu olan ve ayrı zamanlarda teslim edilen mallarda cayma süresi son malın tüketiciye veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişiye teslim edildiği gün başlar.

Belirli bir süre boyunca malın düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk malı teslim aldığı gün esas alınır.

3.1.2 Cayma Hakkının Geçerli Olmadığı Durumlar

Aşağıdaki durumlarda tüketici cayma hakkını kullanamaz:

 1. a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin,
 2. b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin,
 3. c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin,

ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin,

 1. d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin,
 2. e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin,
 3. f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin,
 4. g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin,

g) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin,

 1. h) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin,

h) Özel olarak üretilen, müşterinin rengine, detayına özel sipariş ettiği ayrıca onun adına üretilmiş ve sevk edilmiş ürünlerde üretim hatası olmadığı takdirde ve ayrıca ürün kullanımı nemli ve benzeri ortamlarda gerçekleştirilir ise ve buna bağlı olarak oluşan deformasyonlar, ağaçların böceklenmesi gibi durumlar ile sonuçlanır ise,

(Üretim hatası tanımı: görsellerimizde belirtilen ürünün aynı olmaması farklı model sandalye ve masa üretilerek müşteriye gönderilmiş olması, sipariş renginden farklı ürün gönderilmesi. üretim hatasıdır.)

siparişlerde tüketici cayma iade veya değişim hakkını kullanamaz.

3.2. Uyuşmazlık halinde SATICI’nın ticari adresindeki şehir Tüketici Mahkemeleri veya Tüketici Hakem Heyetleri yetkilidir.

3.3 İade ve Değişim için firmamız vermiş olduğu garanti koşulları altında değişim ve iade yapılmaktadır. Ürün tüketiciye ulaştıktan sonra 14 gün içerisinde iadesi mümkündür.

Web sitemizden alışveriş yapan müşterilerimizin bu iade, cayma ve değişim hakkı politakımızı kabul etmiş sayılır.

SATICI

BOTANİK BAMBU MOBİLYA İÇ VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.

ALICI

Müşteri Adı